سریال جیران بعد کلی درگیری بده کلی حاشیه ای که داشت بالاخره توقیف شد داخل این ویدیو میخوام حسابی براتون بررسی بکنم که اصلا این دعواها از کجا شروع شد و چه شد که به توقیف جیران رسید.

قرار بود که قسمت اول سریال جیران منتشر بشه اما خوب پخش نشد. بعدا فهمیدیم که دلیل پخش نشدن سریال جیران مشکلی که با مهرداد غفار زاده یعنی نویسنده و کارگردان سریال آهوی من مارال پیدا کردند. مهرداد غفار زاده ازشون شکایت کرده بود. گفته بود که اینها دقیقا اومده بودن فیلمنامه ی آهوی من مارال و کپی کردن.

گفته بود اینها سرقت ادبی کردند. سال ۹۹ سازنده های سریال آهوی من مارال شکایت خودشون رو از طریق آی فیکس پیگیری کردند. بعد طبق نظر اعضای تیم داوری آمدن با اسماعیل اف ای تی اف یعنی تهیه کننده سریال جیران صحبت کردند. گفتند که آقا باید قسمتهای مشابه آهوی من مارال از سریال جیران حذف بشه. بعد با این حال مهرداد غفار زاده آمد. ۱نیم شکایت دیگر از جیران داد بساط را گفتش که اینها حقوق مالکانه را نقض کردند.

یعنی اینکه آقا من مالک یه ایده ای هم یه طرحی هم متن ادبی هم یه نفر دیگه میاد اینو پیش میکنه بعد قرار شد که جلسه ای بگذارند بیان جیران و آهوی من مارال با همدیگر مطابقت بدن ببینن که آقا حرف کدومشون درسته. بالاخره که آقای عفیف ا تهیه کننده جیران تو این جلسه ها نمیاد و جلسه کنسل میشه بعد آقای اي میر مصاحبه میکنه میگه آهوی من مارال مشکل ساختاری داره واسه همینه که به پخش نمیرسه و اینا.

سرقت ادبی رو کردن به اوست ولی خب به نظر من سرقت ادبی بحث اینه که اونا مشکل ساختاری دارند این دیگه به خودشون مربوطه ربطی به سرقت ادبی ندارد حالا کار نداریم غفار زاده سفت و سخت شکایتش را پیگیری میکنه شکایتشون میبرد دیوان عدالت و دادگاه فرهنگ و رسانه و حتی گفته بود که پرونده هنوز هم در جریان آن زمان تو همون دعواشون که حالا کو تا میان هرچی ساعت را رأی میدهد که جیران پخش بشه.

سازنده های آهوی من مارال هم گفته بودند که جیران دقیقا کپی پیس آهوی من مارال تولید مارال الان متوقف شده ولی مهرداد غفار زاده گفته که هر جوری که شده قسمت هایی که مونده رو میسازه و این آماده ی پخش میکنه اما دیروز دیدیم که حکم قضایی برای جیران صادر شده و پخش این سریال متوقف کرده. دلیلشم خبرگزاری میزان گذاشته بود که من الان از روی متن اش برایتان میخواند. در پی شکایت شاکی خصوصی.

به لحاظ نقض مالکیت ادبی و هنری براساس حکم قضایی ادامه ی پخش سریال نمایش خانگی جیران متوقف شد. یعنی داره میگه یه شاکی خصوصی داشتند که ادعا داشته که سرقت ادبی شود گرفته اومده طرف ادعای مالکیت روی چیز ادبی هنری رو کرده دیگه اومده از جیران شکایت کرده بعد میگه این حکم پس از بررسی های لازم در راستای ماده ۲۹ قانون حمایت از مؤلفان ۹نیم هنرمندان.

و در جهت حمایت از شاکی خصوصی صادر شده یعنی چه? یعنی اینکه آمدن از آن مؤلف و هنرمند حمایت کردند و طرف هم شاکی خصوصی بوده دیگه اینا حکم توقف جیران و دادن بعد گفتن که براساس حکم صادره پخش سریال با رعایت مالکیت ادبی ممکن خواهد بود. یعنی اینکه حالا یه جوری دوباره آن جلسه ها رو بزارن و قسمتایی که با آهوی من مارال تطابق داره رو دربیارن و یه جوری به هر حال رضایت آقای غفار زاده رو بگیرن دیگه.

نظرتان در مورد توقف شدن سریال جیران چیست? این زیر حتما برام کامنت کنید.


مجله خبری آلما

دلیل توقیف سریال جیران

جیران ,سریال ,مارال ,آهوی ,ادبی ,پخش ,من مارال ,آهوی من ,سریال جیران ,غفار زاده ,سرقت ادبی

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

موتور آسانسور گالری عکس حجاب و پوشش مردان nanosoft1 sabarayaneth مطالب اینترنتی پرو هند تی وی فرهنگ dlfari nazboo وب صدا